niedziela, 15 czerwca 2014

Noc Muzeów 2014


Wiele sobie obiecywaliśmy po tegorocznej Nocy Muzeów. Zbyt wiele. Zachęceni kampanią informacyjną, wybraliśmy Warszawę. Nasze wrażenia można opisać w trzech słowach: kolejki, kolejki, kolejki. 
 
Zarówno nam, jak i znajomym, z którymi  się wybraliśmy, najbardziej zależało na zwiedzeniu fabryki Wedla. Widząc z daleka wijącą się do wejścia kolejkę, od razu wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe. Szybko okazało się, że nie ma sensu czekać, bo i tak nie uda nam się wejść. 

Zostaliśmy na warszawskiej Pradze, by zwiedzić pierwsze w Polsce Muzeum Neonów (neony fascynują mnie od zawsze, a szczególnie te warszawskie z lat 80-tych).  Tu też przywitała nas kolejka, ale na szczęście szła bardzo sprawnie. 

Noc Muzeów 2014

To fajne, klimatyczne muzeum, które warto odwiedzić!

Noc Muzeów 2014

Noc Muzeów 2014
  
Noc Muzeów 2014    Noc Muzeów 2014
  


Na deser zamierzaliśmy podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, niestety nie starczyło już dla nas wejściówek i mogliśmy sobie jedynie podziwiać widok na PKiN z dołu... 

PKiN

Aby nie kończyć wieczoru rozczarowaniem, poszliśmy do Muzeum Techniki. Cóż, tematyka mało pokrywała się z moimi zainteresowaniami, ale męska część towarzystwa była bardziej niż zadowolona.

Noc Muzeów 2014


Noc Muzeów 2014
Noc Muzeów 2014
Noc Muzeów 2014

Noc Muzeów 2014

Tegoroczna Noc Muzeów nie do końca spełniła nasze oczekiwania. Świetnie, że zainteresowanie warszawskimi ekspozycjami rośnie, ale trzeba pamiętać, że jest to zarówno sukces, jak i organizacyjne wyzwanie. W tym roku Warszawa mu nie sprostała - my poczuliśmy się jakby ktoś nas zaprosił na imprezę, a przy wejściu zamknął nam drzwi przed nosem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej. 

1 komentarz:

  1. Bezpłatny serwis ogłoszeniowy i katalog firm z Radomia. Praca Radom, nieruchomości Radom, ogłoszenia motoryzacyjne Radom.
    Ogłoszenia Radom. Radom Lokalne

    OdpowiedzUsuń